Pozor na alkohol na Facebooku – Nastavení stránky, nabídky a reklama

Pokud přidáváte obsah na Facebooku, který propaguje alkohol, tak musíte dodržet několik pravidel Facebooku.

Nastavení a pravidla na Facebook stránce

Nabídky:

Pokud vytváříte nabídku pomocí Facebook nástroje pro vytváření nabídek, platí následující podmínky:

Zodpovídáte za to, že vaše nabídka neporušuje naše podmínky ani žádné platné zákony, nařízení a pravidla. Nabídky podléhají mnoha omezením (například slevy na alkohol nebo nabídky alkoholu určené nezletilým). Pokud si nejste jisti, zda vaše nabídka odpovídá platným zákonům, poraďte se s odborníkem.

ZDROJ: https://www.facebook.com/page_guidelines.php , Odstavec III Funkce stránek, D. Nabídky, bod VII.

Obsah stránky – minimální věková hranice 18 let:

U Facebook stránky musí být nastavena minimální věková hranice 18 let. Přejděte na Facebook stránku, klikněte na nastavení a v obecném nastavení, nastavte Věkové omezení. Návod – obrázek dole na stránce.

Odstavec IV. A.
Pro přístup ke stránkám propagujícím soukromý prodej regulovaného zboží nebo služeb (včetně střelných zbraní, alkoholu, tabákových výrobků nebo produktů pro dospělé) musí být nastavena minimální věková hranice 18 let.

ZDROJ: https://www.facebook.com/page_guidelines.php

 

Pravidla u reklamy
Cílit na věk +18 let

Reklamy, které propagují nebo zmiňují alkohol, musí dodržovat všechny příslušné místní zákony

ZDROJ: https://www.facebook.com/policies/ads/restricted_content/alcohol

Reklamy, které propagují nebo zmiňují alkohol, musí dodržovat všechny příslušné místní zákony, povinné nebo zavedené oborové kodexy, zásady, licence a schválení a používat kritéria zacílení na základě věku a země odpovídající zásadám Facebooku pro cílové skupiny a příslušným místním zákonům. Mějte na paměti, že reklamy, které propagují nebo zmiňují alkohol, jsou v některých zemích zakázané. Zejména se jedná o následující země: Afghánistán, Brunej, Bangladéš, Egypt, Gambie, Kuvajt, Libye, Norsko, Pákistán, Rusko, Saúdská Arábie, Turecko, Spojené arabské emiráty a Jemen.

 

Návod nastavení – Věkové omezení

U Facebook stránky musí být nastavena minimální věková hranice 18 let. Přejděte na Facebook stránku, klikněte na nastavení a v obecném nastavení, nastavte Věkové omezení.

 

VIDEO kurzy - Zdarma a Premiové

Video kurzyKlikněte zde

 

 

 

Prostor pro dotazy